Fotograf ślubny Kraków — najczęściej zadawane pytania
Czy plener w dniu ślubu jest obowiązkowy?
Nie. Czasem para ma zaplanowany plener innego dnia i to też jest dobra decyzja. Ale tych emocji z dnia ślubu się nie powtórzy. To jedyny moment w całym dniu, kiedy para jest naprawdę tylko ze sobą — bez gości, bez harmonogramu. Jeśli miejsce i pogoda pozwalają, warto z tego skorzystać.
O której godzinie robi się plener w dniu ślubu?
Najczęściej tuż przed zachodem słońca albo tuż po — wtedy jest najpiękniejsze światło. W górach lepiej przed zachodem, na płaskim terenie można też chwilę po. Ale godzina jest wtórna. Jeśli ktoś chce mieć plener tego dnia — robimy go kiedy jest możliwość i zawsze wychodzi pięknie.
Ile trwa plener w dniu ślubu?
Najczęściej 20-25 minut. Jestem w stanie zrobić spacer w 10 minut, ale wolę mieć trochę więcej przestrzeni. To nie jest długo — goście mają chwilę dla siebie, para ma swój moment.
Co zrobić jeśli pogoda nie dopisuje?
Można przenieść plener na inny dzień. Ale można też znaleźć zadaszone miejsce i zrobić go tam. Za 10-20 lat nikt nie będzie patrzył na te zdjęcia i myślał o pogodzie. Będzie patrzył na siebie — tego dnia, w tych emocjach.
Czy można zrobić plener w dniu ślubu bez wcześniejszego first looka?
Oczywiście. First look i plener, to osobne decyzje. Jedno nie wyklucza drugiego i żadne nie jest obowiązkowe. To wybór pary — a my namawiamy do obu, bo warto.




