UMOWA / FOTOGRAF

 1. Fotografowanie jest realizowane do Oczepin, max. do 00.30.Każda dodatkowo rozpoczęta godzina wynosi 200zł.
 2. Fotograf przekaże 250 autorsko opracowanych zdjęć.
 3. Zdjęcia te będą przygotowane do umieszczania w internecie oraz do druku w pełnej rozdzielczości.
 4. Zamawiający otrzymuje również pozostałe zdjęcia zrobione w dniu ślubu w formie nieopracowanej (2400px x 1600px, 72DPI).
  Ze względu na brak jakiejkolwiek edycji tych zdjęć są one przeznaczone wyłącznie na pamiątkę dla pary młodej (zdjęcia te nie są przeznaczone na social media oraz dla gości).
  Istnieje możliwość wybrania z nich dodatkowych zdjęć do opracowania (po opracowaniu zdjęć Para Młoda dysponuje nimi zgodnie z zasadami zdjęć opracowanych czyli ma możliwość przekazania gościom oraz korzystania z nich na social mediach).
  Koszt:
  1. 7zł/szt. (1-49)
  2. 6zł/szt. (50-99)
  3. 5zł/szt. (pow.100)
  Wybieramy minimum 20 zdjęć
 5. Pełny reportaż zostanie opracowany najpóźniej do 3 tygodni od dnia Ślubu.
 6. Za wykonanie przedmiotu umowy Zamawiający zobowiązuje się wypłacić Fotografowi wynagrodzenie w wysokości określonej otrzymaną Ofertą.
 7. Płatność realizowana jest w dzień ślubu lub najpóźniej do 3 dni od dnia ślubu przelewem na wskazane konto.Płatność za każdą dodatkową usługę jest realizowana z góry (np. opracowanie dodatkowych zdjęć, album, pendrive).
 8. Rezerwacja terminu następuje po wpłacie zadatku 500zł.
 9. Fotograf nie gwarantuje uwiecznienia na fotografiach, każdej osoby biorącej udział w uroczystościach.
 10. Plener w innym dniu (jeśli taka opcja została wybrana przez Zamawiającego) zgodnie z ofertą realizowany jest w Krakowie lub okolicach (+25km). Istnieje możliwość indywidualnego określenia miejsca.Czas pleneru innego dnia: 2h. Ilość opracowanych zdjęć: 30
  Czas pleneru narzeczeńskiego: 1h. Ilość opracowanych zdjęć: 20
  Istnieje możliwość zrealizowania dłuższego pleneru.
 11. Fotograf zastrzega sobie prawo a Zamawiający wyraża zgodę do bezterminowego i nieodwołalnego używania wykonanych fotografii w celu reklamowania swojej działalności a w szczególności do udostępnienia zdjęć sali weselnej.
 12. Zamawiający oświadcza, że zapoznał się z portfolio Fotografa oraz akceptuje jego styl wykonywania fotografii wraz ze sposobem ich opracowania. Opracowanie zdjęć nie obejmuje takich operacji jak usuwanie postaci, usuwanie przedmiotów, dodawanie przedmiotów i postaci, zmiany plastyki twarzy lub postury postaci, retusz twarzy gości weselnych itp.
 13. Zamawiający nie może żądać od Fotografa przekazania surowych plików graficznych w formacie RAW.
 14. Zamawiający otrzyma wersję cyfrową zdjęć, które będą spełniały odpowiedni poziom jakości w uznaniu fotografa.
 15. Po przekazaniu Zamawiającemu zdjęć (link lub pendrive) fotograf nie jest zobowiązany do utrzymywania zdjęć na własnych zasobach.
 16. Zamawiający podczas uroczystości weselnych zapewnia Fotografowi posiłki.
 17. W sytuacji losowej uniemożliwiającej pojawianie się Fotografa na uroczystości, Fotograf zapewnia zastępstwo innego fotografa.
 18. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają indywidualnych ustaleń.